Latviešu
Kā iesaistīt bērnus katastrofu riska mazināšanas pasākumos
Vai jūs strādājat katastrofu riska mazināšanas (DRR) jomā un vēlaties iesaistīt bērnus savā darbā, bet jums trūkst nepieciešamo zināšanu, kā to izdarīt? Šī rokasgrāmata ir radīta tieši jums.
Šajā rokasgrāmatā ietvertie četri soļi ir balstīti uz Lundi (Lundy) modeli. Pirms veicat šos četrus soļus, lūdzu, iepazīstieties ar Lundi (Lundy) modeli, lai pārliecinātos, ka jums ir izpratne par to. Lundi (Lundy) modelis ir bērnu līdzdalības modelis, kas cenšas skaidri formulēt Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas 12. panta prasības par bērnu tiesībām. Konvencijas 12. pantā ir noteikts, ka bērniem ir tiesības piedalīties visos jautājumos, kas viņus skar. Lundi (Lundy) modeļa pamatā ir ideja, ka 12. panta sekmīgai īstenošanai ir jāņem vērā četri aspekti: telpa, balss, auditorija un ietekme.
Kad runa ir par bērnu līdzdalību, ir ļoti viegli domāt par to no perspektīvas, kas uz situāciju raugās no “augšas uz leju”. Sevišķi tas ir attiecināms uz krīzēm un katastrofām: pieaugušais vēlas iekļaut bērnus jau iepriekš noteiktā tematā un tādā veidā, kādā tas ir izlemts jau iepriekš (piemēram, informējot viņus skolās). Mēs vēlamies, lai Jūs apstrīdētu šo dogmatisko ideju. Mēģiniet apsvērt iespējas, kādā veidā bērni var piedalīties pasākumu izveides procesā un kā viņi paši var lemt par to, kā būt iesaistītiem. Mēs pilnībā saprotam, ka dažādās aktivitātēs var būt dažādi veidi kā bērniem iesaistīties. Taču atcerieties, patiesa un jēgpilna līdzdalība nozīmē, ka bērni tiek iesaistīti jau no agras bērnības un viņiem tiek dota iespēja paust savu viedokli visos posmos.
telpa
Auditorija
balss
Ietekme:
Atsauce:
Šis ceļvedis tika izveidots 2024. gada jūnijā, projekta “Secure Kids” ietvaros un tas ir izstrādāts digitālā formātā, kas ir pieejams internetā. Ceļvedis ir pieejams vairākās valodās, kuru tulkotās versijas tika pilnībā pabeigtas 2024. gada jūnijā, savukārt angļu valodas versija tiks pastāvīgi atjaunināta visā projekta darbības laikā (un, iespējams, arī pēc tam). Ceļveža versijā, kas tulkota latviešu valodā, atradīsiet būtiskāko informāciju, tomēr, iespējams, kā elektroniskajā ceļvedī, kas tulkots angļu valodā, atradīsiet papildu resursu un piemērus.
Šeit ir šī rīka garākās versijas melnraksts